2.8 milyon nüfusuyla Lizbon, ülkenin GSYİH’sinin % 37’sini temsil eder. Lizbon, kozmopolit yapısı ile doğayı birleştirerek gerçek bir yaşam kalitesi sağlar. İçinde birçok zenginlik barındırır.

• Mükemmel konumu:

Lizbon İber Yarımadası’nın batı kıyısı boyunca Tagus’un ağzında yer almaktadır. Ticaret, finans, eğitim, sanat, eğlence, turizm, medya ve uluslararası ticarette önemli bir yeri vardır. Konumu nedeniyle Lizbon Limanı, Portekiz ekonomisinde önemli bir rol oynamaktadır. Ulaşım açısından oldukça rahat ve yol altyapısı gelişmiş bir şehirdir. 20 dakikada plaja veya golf sahasına ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında suyun sıcaklığı 18ºC civarındadır. Ayrıca, 15 adet 18 delikli golf sahası bulunmaktadır. Monsanto Ormanı ve Natura 2000 gibi milli parklar ve tabiatı koruma alanlarına ev sahipliği yapar. Lizbon, Paris’ten uçakla 2 saat uzaklıktadır. Çok sayıda hava yolu ile Lisbon’a ulaşmak mümkün. Humberto Delgado uluslararası havalimanının şehir merkezinden sadece 15 dakika uzaklıktadır.

• Yoğun kültür hayatı:

Lizbon’daki kültürel hayat zengin ve dinamiktir. Lizbon’un uzun bir geçmişe dayanan tarihi dokusu ile otantik ve etkileyici bir şehirdir. Sokakları, meydanları, Tagus ve kentin muhteşem manzaralarına sahip gözetleme kuleleri Lizbon’a çok özel bir kimlik kazandırıyor.
Lizbon sürekli faaliyet gösteren modern bir şehirdir: birçok konser, festival, sergi, fuar ve spor etkinliğine ulaşmak mümkün. Ayrıca çok sayıda müze, kütüphane, kültür merkezi, tiyatro ve sinemaya ev sahipliği yapmaktadır. Sanat mağazaları ve eğlence yerleri vardır. Fransız topluluğu da özellikle Amoreiras bölgesinde Fransız Lycée Charles Lepierre civarında toplanmıştır.

• Yüksek Yatırım Değeri:

Kısa dönem kiralama Lizbon’da (4000 konut) çok gelişmiştir, yatırım yapacağınız mülkü Belediye Binası’na (Camara Belediyesi) bildirerek kiralama yapmanızda Barcelona veya Paris’in aksine hiçbir sınırlama yoktur.
Özellikle Portekizli özel yatırımcılar ve yabancı alıcılar apartmanları ve hatta küçük binaları satın alıp yenilemekte, bazıları kira getirisi elde etmekte, bazıları ise Lizbon merkezini, uzun hafta sonları ve tatil günlerinde tatil amaçlı kullanıp zamanın geri kalanında kiralamasını yapmaktadır.

Lizbon’da bu etkinliğin tüm yönetimine özen gösteren bir dizi kısa süreli kiralama ajansı vardır: rezervasyonlar, check-in /check out, daire temizliği ve rutin bakım işleriyle ilgilenmektedirler. % 4 ila% 5’lik ortalama paranın geri dönüş rakamları kiralama ajansının giderlerinden düşülerek hesaplanır.

• İş kurmak fırsatı:

Lizbon bir şirketin yaratılması ve geliştirilmesi için çok iyi koşulları bir araya getiriyor: sosyal istikrar, girişimciliği teşvik etmek için dinamik politikalar, inovasyon, idari sadeleştirme (bir saatte bir şirket kurma imkanı) ve mükemmel bir güvenlik seviyesi gibi. Dahası, nitelikli işgücüne sahip, esnek, yaratıcı ve çok dilli bir şehirdir. Aynı zamanda Avrupa Birliğinde en rekabetçi olanlardan biridir: Saatte ortalama maliyet Avrupa’da uygulananların yaklaşık yarısıdır, asgari ücret 2015 yılının başında aylık 505 Avro olarak hesaplanmıştır.

Başkent olarak Lizbon, iş geliştirme alanındaki ana karar vericidir. Her türlü ürün ve hizmet kalitesi için mükemmel bir teknoloji ve iletişim altyapısı ağına sahiptir. Lizbon’un, kendisiyle aynı dili konuşan 7 ülke, özellikle Angola, Brezilya ve Mozambik ile ayrıcalıklı bir ilişkisi vardır ve bu nedenle bu gelişmekte olan pazarlara 250 milyon potansiyel tüketici ile ihracat yapmak isteyen şirketler için ideal bir yerdir. Benzer şekilde, Lizbon Latin Amerika, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada, Arap dünyası ve Mağrip bölgesindeki pazarlarla tarihi ticaret ilişkilerini geliştirir. Böylece, Avrupa, Afrika ve Amerika arasındaki jeostratejik konumu sayesinde, Portekiz gerçekten de çekici bir ülke ve şirketlerin uluslararasılaşması için mükemmel bir üs konumundadır.

You have already added 0 property

Login

Register

Login Account

Login with demo user

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Invaild email address.