Gelecek planlarını yurt dışında yaşamak için kuranlar, çocuklarının eğitimi için gayrimenkul satın alanlar ve yatırımlarını değerlendirmek isteyen bir çok Türk, yurt dışından ev almakta. Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinden gayrimenkul alan Türklerin sayısı Avrupa’da ki ekonomik kriz sebebiyle daha da arttı. Yurt dışı projelerindeki cazip ödemeler ve zaman zaman uygun fiyatlara inmesi de yurt dışında yatırım yapmak isteyen vatandaşların dikkatini çekiyor.  Ayrıca alınan gayrimenkulün kira getirisi de satışından çok daha fazla olması sebebiyle yurt dışı yatırımı daha cazip hale getiren başlıca sebeplerden.

Türkler Yurt Dışından Gayrimenkul Alıp Kiraya Veriyor

Özellikle son 4-5 yıldır yurt dışından ev alan Türklerin sayısında ciddi bir artış olduğu gözlenirken, en çok tercih edilen ülkelerin başında ise Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Almanya, İngiltere, Avusturya, Fransa ve İspanya geliyor.  Avusturya Viyana’da 2+1 daireyi 300.000 euro gibi bir ücrete alabilir ve bu daireden yıllık ortalama 20.000 euro gibi bir kira geliri elde edebilirsiniz. Aynı tip bir daireyi İspanya Barcelona’da 500.000 euro’ya alıp aylık olarak 5.000 euro gibi bir miktardan kiraya verebilirsiniz.

Türkler Yurt Dışından Gayrimenkul Alıp Kiraya Veriyor

Türkler Yurt Dışından Gayrimenkul Alıp Kiraya Veriyor

Avrupa’nın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nden de ev alanların sayısında bir artış mevcut. Mortgage krizi, ABD’de yaşama isteği ve ABD vatandaşlığı almayı amaçlayanlar ABD’ye yatırım yapanların başında geliyor.

You have already added 0 property

Login

Register

Login Account

Login with demo user

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Invaild email address.