Son dönemde yabancı yatırımcıların Türkiye’ye yatırım yapmasının yanı sıra, Türkler de yurt dışından ev alma konusunda yabancı yatırımcılardan geri kalmadı. Türkler, sadece 2015 yılının ilk sekiz ayında bu beş ülkeden 4100 konut aldı. Peki bu 5 ülke hangileri ?

Amerika Birleşik Devletleri

Türklerin Gayrimenkul Alımında Tercih Ettiği ilk 5 Ülke

1400 konutla Türklerin ev aldığı ülkeler sıralamasında ilk sırada Amerika Birleşik Devletleri var. Texas ise 900 konutla eyaletler arasında ilk sırayı çekiyor. ABD vatandaşlığı almak için gerekli olan minimum yatırım miktarı ise 1 milyon dolar.

İngiltere

Türklerin Gayrimenkul Alımında Tercih Ettiği ilk 5 Ülke

İngiltere, Türklerin yurt dışından ev alma tercihleri arasında ikinci sırada. Londra, 1100 konut alımıyla ilk sırada. Londra’da alınınan 2 milyon lira değerindeki bir konut aylık 13 bin tl kira getirisi imkanı sunuyor. İngiltere vatandaşlığı almak için gerekli olan minimum yatırım miktarı ise 4 milyon 500 bin tl’yi bulabiliyor.

Yunanistan

Türklerin Gayrimenkul Alımında Tercih Ettiği ilk 5 Ülke

2015 yılının ilk sekiz ayında 850 konut ile yurt dışından ev almak isteyen Türklerin üçüncü tercihi Yunanistan oldu. Atina ve Mikanos adası en çok tercih edilen yerler olurken, Atina’da daire fiyatları ortalama 166 bin tl’den başlıyor. Yunanistan vatandaşlığı almak için ise gözden çıkarmanız gereken miktar ise en az 1 milyon tl.

İspanya

Türklerin Gayrimenkul Alımında Tercih Ettiği ilk 5 Ülke

Konut fiyatları 100 bin tl ile 6 milyon 500 bin tl arasında değişen İspanya, Turklerin, yurt dışından ev alma tercihleri arasında dördüncü sırada. Madrid ve Barcelona gibi büyük şehirlerde 650 bin tl’ye alınan bir konut aylık 4 bin tl gibi bir kira getirisi sağlıyor. İspanya’da gayrimenkul alan yabancılar, uzun süreli oturum ve Avrupa’da serbest dolaşım hakkına sahip oluyorlar.

Fransa

Türklerin Gayrimenkul Alımında Tercih Ettiği ilk 5 Ülke

2015 yılının Ocak-Ekim dönemleri arasında, Türkler, yurt dışından ev tercihlerinde Fransa’yı beşinci sırada tercih etti. Yaklaşık 350 adet konut satın alındı. Paris’te stüdyo dairelerin fiyatları 800 bin tl’den başlarken bu fiyat lüks konutlarda ise 3 milyon 500 bin tl değerinde. Fransa vatandaşlığı almak için ise 5 yıl oturum şartı aranıyor.

You have already added 0 property

Login

Register

Login Account

Login with demo user

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Invaild email address.